Blog

Osvetlenie gastronomickej prevádzky

Jednou z najdôležitejších vlastností dizajnu gastronomickej prevádzky je jej osvetlenie. Správny vplyv osvetlenia môže umocniť zážitok zákazníka, kvôli nesprávnemu osvetleniu sa zákazník už nemusí vrátiť. Prečo je osvetlenie tak dôležité a ako vybrať ten správny druh?

Čítať viac

Čo je IP krytie?

IP je skratka slov International Protection (niekedy uvádzané ako Ingress Protection) a vyjadruje stupeň ochrany krytom, tzv. IP krytie. Kód IP (IP Rating) tvoria písmená I, P a dve číslice:

Čítať viac

Čo je uhol svietenia?

Často sa stretávame s otázkami ohľadom uhla svietenia LED žiaroviek, reflektorov a iných svietidiel, prinášame vám jednoduché vysvetlenie.

Čítať viac

Modré svetlo predchádza prejedaniu sa!

Nová vedecká štúdia priniesla zaujímavé zistenia. Pri jedení jedla osvetleného modrým svetlom sa mužom, ktorí ho konzumovali, podvedome javilo veľmi podozrivé, pretože malo neprirodzené farby. Išlo o psychickú reakciu, ktorá predišla prejedaniu sa bez toho, aby sa znížil pôžitok z jedla.

Čítať viac

Musíme vypínať verejné svetlá?

V súčasnej ťažkej ekonomickej situácii sa čoraz častejšie dostáva do popredia téma úspory elektrickej energie a tým pádom aj nákladov. V komunálnej sfére je to, hlavne kvôli verejnému osvetleniu, ešte pálčivejšia téma ako inde. Takmer každý starosta hľadá spôsob, ako zabezpečiť dostatočné osvetlenie ulíc a verejných priestranstiev, spĺňajúce všetky požiadavky a normy, tak aby to nebolo energeticky a finančne tak náročné ako v súčasnosti.

Čítať viac