Ako si vybrať LED trubice

Počet nájdených produktov: 48

LED trubice majú rovnaké rozmery ako klasické neónové trubice. V ponuke máme LED trubice s päticou T8 (G13) – vo dĺžkach 60cm, 90cm, 120cm a 150cm; a LED trubice s päticou T5 (G5) v dĺžkach 55cm a 115cm. Využitie trubíc typu T8 nájdeme pri osvetlení veľkých plôch, kancelárií, schodísk obytných priestorov, podzemných garáží, skladov, hál, ale aj pri bežnom osvetlení miestností. Typ T5 sa dá použiť aj na osvetlenie kuchynskej linky, nad zrkadlo, a pod.

Výhodou LED svetelnej trubice je úspora elektrickej energie, ktorá dosahuje viac ako 60% oproti bežným neónovým trubiciam. LED trubice neblikajú a majú okamžitý nábeh na plnú svietivosť, preto sú vhodné k použitiu s pohybovými senzormi. Nie sú citlivé na časté zapínanie a vypínanie a nerobí im problém ani prevádzka pri nízkych teplotách. Neobsahujú ortuť ani iné nebezpečné látky. Navyše nepotrebujú žiadny predradník, alebo štartér s tlmivkou, pripájajú sa buď priamo na 230V, alebo je LED štartér priamo súčasťou balenia.

Tipy:

– Kým trubice T8 a T5 sú určené na montáž do svietidiel určených pre trubice, v ponuke máme aj autonómne svietidlá T5 a T8 s integrovanými trubicami, tzn. neinštalujú sa do ďalšieho svietidla, len sa napoja na prívod 230V.
– Trubice nazývané ako Prémiové majú vyššiu spoľahlivosť, poskytujeme na ne predĺženú záruku 3 roky.