Ako si vybrať LED panely na strop

LED panely sú svietidlá s väčšou plochou svietenia, vhodné najmä na montáž na strop. Tieto svietidlá majú krytie IP20 alebo IP21, tzn. sú použiteľné len v interiéri. Zápustné LED panely sú určené na vstavanie do sadrokartónových, či iných stropov. Prisadené sú naopak vhodné na miesta, kde nie je možné ich zapustenie do stropu. Veľké LED panely sú určené predovšetkým na vstavanie do kazetových stropov napr. kancelárií, ale pri dokúpení hliníkového rámu môžu byť inštalované aj na povrch stropu, napr. v domácnosti.

Svietiace panely sú zaujímavé nielen dizajnovo, ale aj svojou úsporou elektrickej energie, okolo 70% a životnosťou až 40000 hodín (pri bežnom svietení 10-15 rokov). Uhol svietenia týchto svietidiel je 110° až 180°.

Sú dostupné v troch farbách svetla: teplá biela (2700-3500K), neutrálna biela (4000-5000K) a studená biela (5500-7000K). Všeobecne platí, že chladnejší odtieň bielej farby svetla je vhodný na miesta, kde sa vyžaduje zvýšená pozornosť a koncentrácia. Teplá biela sa hodí do domácnosti (obývačky, spálne), pretože podporuje relax. Neutrálna biela je niečo medzi, najbližšie dennému svetlu. V ponuke ale máme aj panely, pri ktorých farbu svetla môžete meniť, či môžete meniť intenzitu svietenia pomocou stmievača.

Napájanie je možné priamo zo siete na 220-230V, pretože všetky naše svietidlá už majú pripojený transformátor napätia, alebo je transformátor súčasťou balenia. Tieto svetlá sú vrátane svetelného zdroja, tzn. netreba dokupovať zvlášť žiarovku.