Ako si vybrať LED pásy do interiéru

Počet nájdených produktov: 18

Medzi interiérové LED pásy radíme tie, ktoré majú IP krytie IP21, tzn. nie sú použiteľné do prašného a mokrého prostredia. V ponuke máme: pásy s bielym svetlom v dvoch odtieňoch (teplá biela a studená biela); RGB pásy, kde sa farby a ich intenzita dá meniť RGB ovládačom; farebné pásy v rôznych farbách, ale bez možnosti farby meniť (modrá, zelená, červená, žltá, UV).

Predávame ich v 5 metrových kotúčoch a dajú sa deliť po 5cm alebo 10cm – deliteľné miesta sú na páse vyznačené. LED pásy sú osadené SMD LED čipmi: SMD 3528 – staršie, menej výkonné, šetrnejšie a lacnejšie, SMD 5050 – novšie, výkonnejšie, trochu s vyššou spotrebou a drahšie. Svietivosť sa určuje podľa počtu SMD čipov na 1 meter (od 30 do 240 SMD na 1m) – čím viac, tým viac svetla LED pás vyžaruje.

Pre zapojenie LED pásov potrebujete:

– LED pásy sa napájajú na 12V, k zapojeniu preto potrebujete aj napájací zdroj, ktorý prevedie 230V na 12V.
– V závislosti od toho, ako a kam chcete LED pásy umiestniť, či ich chcete nadpájať, budete potrebovať aj káble a konektory.
– Aj keď sa LED pásy dajú prilepiť na akýkoľvek povrch, pre správne chladenie ich odporúčame umiestniť do hliníkových líšt.
– Pre RGB LED pásy navyše potrebujete LED ovládače.