Ako si vybrať LED žiarovky MR16 (GX5,3)

LED žiarovky s päticou MR16 sú bodové žiarovky, ktoré sa narozdiel od žiaroviek GU10 napájajú na 12V. Sú preto vhodné pre vlhkejšie miesta, napr. do kuchyne alebo kúpeľne, predovšetkým do stropných a podhľadových svietidiel. V porovnaní s tradičnými halogénovými žiarovkami MR16, LED šetria až 80% nákladov na svietenie.

V ponuke máme niekoľko typov LED žiaroviek MR16 s modernými čipmi: SMD čipy so širším uhlom svietenia 120° a modernejšiu technológiu COB (chip on board) s 50° uhlom svietenia. Pri každom produkte uvádzame približnú ekvivalentnú spotrebu halogénovej žiarovky.

Žiarovky MR16 môžu byť dostupné v troch farbách svetla: teplá biela (2700-3000K), denná biela (okolo 4500K), studená biela (6000-6400K). Všeobecne sa chladnejší odtieň bielej farby svetla hodí na miesta, kde sa vyžaduje zvýšená pozornosť a koncentrácia. Teplá biela sa hodí do domácnosti (obývačky, či spálne), kaviarní, reštaurácií a oddychových zón, pretože podporuje relax. Denná biela je niečo medzi, najviac podobná dennému svetlu.

Naše ceny zabezpečia návratnosť investície pre bežnú domácnosť svietiacu v priemere 6 hodín denne cca. 10 mesiacov, pričom samotná záruka je 2 roky (na Prémiové produkty dokonca 3 roky). Životnosť týchto žiaroviek je pri 6 hodinách svietenia denne min. 10 rokov.