Ako si vybrať Vodeodolné LED pásy

Počet nájdených produktov: 8

Vodeodolné LED pásy majú zväčša krytie IP64 alebo IP65, čo znamená, že sú prachuvzdorné a môžu byť použité v prostredí so striekajúcou vodou. Sú teda vhodné pod kuchynskú linku, do kúpeľne, v exteriéri, apod. Nie sú ale vhodné na použitie na trvalé ponorenie, napr. do bazénov. Na to potrebujete vodotesné pásy s krytím IP68 alebo telo svietidla, ktoré má takéto krytie.

Predávame ich v 5 metrových kotúčoch a dajú sa deliť po 5cm alebo 10cm – deliteľné miesta sú na páse vyznačené. LED pásy sú osadené SMD LED čipmi: SMD 3528 – staršie, menej výkonné, šetrnejšie a lacnejšie, SMD 5050 – novšie, výkonnejšie, trochu s vyššou spotrebou a drahšie. Svietivosť sa určuje podľa počtu SMD čipov na 1 meter (od 30 do 120 SMD na 1m) – čím viac, tým viac svetla LED pás vyžaruje.

Pre zapojenie vodeodolných LED pásov potrebujete:

– LED pásy sa napájajú na 12V, k zapojeniu preto potrebujete aj vodeodolný napájací zdroj na 12V.
– V závislosti od toho, ako a kam chcete LED pásy umiestniť, či ich chcete nadpájať, budete potrebovať aj káble a konektory.
– Aj keď sa LED pásy dajú prilepiť na akýkoľvek povrch, pre správne chladenie ich odporúčame umiestniť do hliníkových líšt.
– Pre RGB LED pásy navyše potrebujete LED ovládače.